Bir Kadını Elde Etmek İçin

Elde edilmek istenen bir karı ya da kızın şalvarından ufak bir parça kesilip alınır. Alman parça göze batmayacak büyüklükte olmalıdır. Üstüne yedi «kulhuvalla’h» okunup üflendikten sonrasında, şalvar yaması bir muşambaya sarılıp üstüne tükürülür (pek azca).

Muşamba bir yamaya konup üç gün büyüyü yaptıran eıkeğin sol koltuğunun altında göç eder. ‘Bu süre içinde adamın büyü meydana getirilen hanıma görünmesi gerekir. Hanım büyü yapıldığını bilmediği için kuşkulanmaz. Üçüncü günün bitiminde, geceleyin, bu muska kadının yastığının altına ya da içine, uygun bir halde, kolay kolay bulunamayacak durumda gizlenir. Bunu kadının oldukca yakınlarından biri yapabilir. Çokluk, muska, yatağın serildiği döşeme altına konur. Köylerde evin altında sığırlar, üstte insanoğlu yatar. Bu yüzden ahıra girilir, yatağın serildiği, yastığın •konduğu yer azca oldukca belirlenip muska döşeme ile döşemenin çakıldığı direğin arasına sokulur. Aradan yedi ya da dokuz gün geçtikten sonrasında, hanımda, o adama karşı derin bir sevişme isteği uyanırmış.

Şalvar yaması ile meydana getirilen büyüler için Karadeniz yörelerinde söylenmiş sayısız türkü vardır.

O çiçekli şalvardan Aldum bi gara yama O domuzun garisi Yüz vermeyi adama

Yazdururum yamayi Ben de gidup cinciye Bakalım o vakit da Gaçar misun Armağan

Armağan adlı bir hanıma söylenen bu türküde büyü yapıldığını gösteren bir anlam vardır.

Türkünün İstanbul ağzı ile söylenişi şöyledir:

O çiçekli şalvardan Aldım bir kara yama O domuzun kansı Yüz vermiyor adama

Yazdırırım yamayı Ben de gidip cinciye Bakalım o vakit da Kaçar mısın Armağan.

 

Bundan önceki yazımız olan AMENTÜ MUSKASI başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Rate this post
Yorum yapın

Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Duası Aşk Duası Aşk Büyüsü Aşık Etme Duası