Büyüler Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler

Büyüler Hakkında Bilmediğiniz Gerçekler

Büyüler hakkında bilmediğiniz gerçekler bu makalede açıklanıyor. Halk içinde “büyü yapmak” oldukca dar anlamında kullanılmaktadır ve sanki büyü yapmak diyince “fena büyü” yapmak akla gelmektedir. Oysaki negatif büyülerin yanı sıra pozitif yönde büyüler oldukca daha çok yapılmaktadır. Kişinin sağlığına ulaşması, imtihan başarısı, bolluk bolluk ve iş bulmak, hamile kalabilmek, evlenebilmek ve hatta çocuğa nazar değmesin diye nazarlık takmak bile pozitif yönde büyü örneğidir.

 

PinBüyü Nedir? Kökeni Nedir?

Büyü nedir; Pozitif yada negatif sonuçlar almak için olayların gündelik akışını değişiklik yapmak amacıyla meydana getirilen uygulamaların tamamına büyü denir. Sihrin kökeni İslamiyet, Hristiyanlık ve Yahudilik benzer biçimde kitaplı ve peygamberli Semavi dinlerden daha eskidir. İnsanlık zamanı kadar geriye gider. Büyüler hakkında bilmediğiniz gerçekler büyülerin dinler indirilmeden ilkin halkın yaşantısının birer parçası olduğudur. Şaman Türkleri, Mayalar, Aztekler, Anorjinler benzer biçimde kadim kabileler büyüsel uygulamaları sıkça kullanmaktaydı.

Günümüzde batıl inanç olarak adlandırılan tüm inanmalar, İslam öncesi yaşamın mühim birer parçasıydı ve her birinin bir sebebi vardı. Büyü ile batıl inanmalar ortak kökene dayanır. Mesela sabah ilk siftah icra eden esnafın parayı yere atmasının kökeninde hasat zamanı ilk ürünleri yada ilk kazancı yer-su tanrılarına armağan etmek için yere saçma geleneği yatar. Bu bir çeşit kurban geleneğidir, ilk ürünün tanrı için kurban edilmesinin bereketi arttırdığına inanılır. Bu da bir büyüdür, bunun benzer biçimde günümüzde halen uyguladığımız fakat sebebi bilinmeyen pek oldukca batıl inancın kökeni büyüdür. Fakat bunların büyü bulunduğunu bilmeyiz. Şu sebeple kelime anlamı daha geniştir.

Büyüler, sempatik büyü, ak büyü, kara büyü, etken büyü, eylemsiz büyü olarak çeşitlenir. Sempatik sihrin iki alt kolu vardır; bunlar temas büyüsü ve yansılamak büyüsüdür.

  • Eylemsiz Büyü: Çekince fenalık ve dışsal zararlardan korunmak için yapılır. Hastalık ölümden korunma, malın mülkün ve evin barkın korunması.

Örnek: Nazar değmesin diye muska takmak, nazar değmesin diye nazarlık takmak vs.

  • Etken Büyü: Bir vakası oldurmak için, kişimin iradesini etkilemek için, olayların akışını değiştirebilmek için meydana getirilen büyülerdir.

Örnek: Evlenmek için, kısmet açmak için, gebelik için, geç konuşan, geç yürüyen evladı konuşturmak yürütmek için meydana getirilen işlemler vs.

 

 

Kuran’da Büyü ve Sihir ile İlgili Ayetler

Kur’an- ı Kerim’de Büyü ile ilgili ayet ve sureler aşağıda yazılmıştır. İlk sayı sure numarasıdır ve / işaretinden sonrasında gelen sayılar ayet numaralarıdır.

Bakara Sure 2 Ayet 102, Enam 6/7, Araf 7/ 109, 112, 113, 120, Yunus Sure 10 Ayet, 2, 76, 77, 79, 80, 81, Hud 11/7, Hicr 15/15, İsra 17/47, Taha 20/ 58, Enbiya 21/ 3, Fürkan Sure 25 Ayet 8’dir.

Büyüler hakkında bilmediğiniz gerçekler ve daha fazlası için internet sitemizdeki öteki yazıları okuyabilirsiniz.

 

 

Rate this post
Yorum yapın

Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Duası Aşk Duası Aşk Büyüsü Aşık Etme Duası