Erkeklerden Korunmak İçin

Erkeklerden korunmak için neler yapmalısınız siz kıymetli okurlarımıza bu mevzuda bilgiler vereceğiz; Adamların sataşmasından korunmak isteyen bir kız ya da hanım tavuk gagası ile hususi bir büyü yaptırır. Bunu bir kendi, bir de icra eden cinci, hoca bilir. Üçüncü kişinin bilmesi hem sihrin enerjisini azaltır, hem de kadının sevişme isteğini köreltirmiş.

Yeni kesilmiş bir tavuğun başı alınır, üç gün keskin sirke içinde bırakılır, sonrasında üç gün de kızgın güneşe konur (gizlice). Güneş yoksa ocağın kızgın külleri altında saklanır. Bu süre içinde tavuk basının tüm tüyleri dökülür, etler kemiklerden ayrılır. Baş-kemiği ocakta iyice tütsülenir, çürüyecek, kokacak kalıntılardan arınır. Bu kurumuş kemiğin üstüne büyüyü yaptıran kimsenin adı yazılır. Adın çevresine yedi noktadan oluşan ibir daire çizilir (yalnız noktalarla). Gaganın ucuna, birazcık enli yayvan yerlerine, iki taraftan, büyüyü yaptıranın adının baş harfleri yazılır. Bin bir «hu» çekilip kemiğe üflenir.

Bir avuç tuz alınır, üç «kul’huvallah» bir «elham» okunup tuza üflendikten sonrasında tuz yediye bölünür, her kısmı yavaş yavaş ateşe atılır. Tuz ateşte çıtırtılar çıkararak yandıkça «düşmanlar çatlasın, yürekleri patlasın, gözleri oynasın huuu» denir, tavuk gagası ocağın üstünde gezdirilir. Yedi tutam tuz bitinceye değin bu şekilde yapılır. Tuz ile tütsü bittikten sonrasında, gaga, yedi kat muşambaya, muşamba, yedi kat yeşil beze sarılıp yetmiş yedi dikiş vurularak dikilir. Bir «Ya Sin» okunması mümkün, sağa sola üflenir. Hanım bunu (gagayı) cinciden alıp bir cuma gecesi yatmış olduğu yere, başının doğrultusunda, birazcık yüksekçe bir yere asar. Belli olmasını istemezse, üstüne başka nesneler de asabilir.

Gaga orada bulunmuş olduğu sürece büyüyü yaptırana kimse dokunamaz, evli ise kocası ile, kız ise sevgilisi var ise, sevgilisi ile şakalaşırken, oynaşırken, onu tavuk benzer biçimde gagalar, gıdıklanmış. Bunların haricinde kimse ona sokulamaz, sokulursa gagayı kanatırcasına vururmuş.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Rate this post
Yorum yapın