Kemik Büyüsü

Bugün sizlere kemik büyüsü hakkında bilinmeyen bilgileri aktaracağız ; Kemik büyüsü eski dilde sihr-i üstühan adında olan oldukca etkili bir aşık etme ve kendine bağlama büyüsüdür. Bir tek 23 gün şeklinde kısa bir sürede kişinin tüm duygu ve fikir hayatına tesir eder ve onu “sadık bir sevgili” haline getirir.

Yapımı esnasında kimi korkulu ritüeller olduğundan büyü meydana getiren üstatlar, öteki aşık etme büyüler daha yaygın şekilde tercih etmişlerdir. Sadece kemik büyüsünün kati netice vermesi ve kalıcı aşklara kapı aralaması onu “hususi bir satın alan kitlesi”nin olmazsa olmaz büyüsü haline getirmiştir.Kemik büyüsü meydana getirecek üstatlar bu işlem için oldukca yüklü miktarlarda paralar talep edebilmektedir. Bu yüzden tarihte kemik büyüsüne “varlıklı konakların büyüsü” adı da verilmiştir.Bu yazımızda kemik büyüsünün iyi mi yapıldığı ve iyi mi bozulmuş olduğu üstüne bilgiler vererek aşk mevzusunda mühim tavsiyelerde bulunacağız. Yazımızın keyifle okunacak bilgilendirici bir metin olmasını temenni ederek maddelerimize geçiyoruz.

Kemik büyüsü hakkaten de insan kemiği ile mi yapılmaktadır?

Evet, kemik büyüsü hakkaten de ölmüş bir insanoğlunun kemiği ile yapılmaktadır. Aslına bakarsan büyü de adını bu uygulamadan almaktadır.Sihrin kimi uygulamalarında (bilhassa Kafkasya’da meydana getirilen kemik büyülerinde) hayvan kemiklerinin kullanıldığına da şahit olunmaktadır. Sadece hayvan kemikleri ile meydana getirilen sihrin tutmadığı ve bazı negatif durumlara da yol açtığını ifade etmekte yarar vardır.

Kemik büyüsünün birinci aşaması

Büyü malzemesi olarak kullanılacak kemiğin bulunması ve üstüne vefk yazılması

Kemik büyüsünde ilk olarak herhangi bir mezarlığa gidilerek yada başka bir yerden ölmüş bir insana ilişik kemik bulunur. Seçilen kemik ya “kavak kemiği” ya da “kafatası kemiği” olmalıdır. Bunun dışındaki kemik parçaları ile büyü yapılamaz.Alınan kemik ne kadar eski bir ölüye ilişik olursa büyü o denli kuvvetli şekilde meblağ. Bu yüzden geçmişte büyü için daha oldukca eski ve sahipsiz mezarlardaki kemikler tercih edilmiştir.Alınan kemik parçasının üstüne aşık ettirilecek kişilerin adları yazılmaktadır. Bu işlem için “mavi mürekkepli kalem” kullanılır.

Herhangi bir amaçla yazılan büyü yazılarına “vefk” adı verilmektedir. Vefkler çoğu zaman kağıt ya da bez üstüne yazılmaktadır. Burada ise büyü yazısı kemik üstüne yazılmıştır. Aslına bakarsan büyüyü öteki aşık etme büyülerinden daha tesirli kılan özelliklerinden biri de budur.Kemik üstüne mavi mürekkeple ile ilkin kare ya da dikdörtgen biçiminde bir biçim çizilir. Arkasından aşık ettirilecek kadının ve adamın isimlerini simgeleyen harfler bu şeklin içine yazılır.

Bazı vefklerde aşık ettirilecek kişilerin adları yazıldıktan sonrasında çizilen karenin dışına da bu aşkın önünde engel olabilecek kişilerin adları yazılmaktadır. Kemik üstüne adları yazılı olan bu “üçüncü şahıslar” kişilerin aşklarına asla ses çıkarmayacak ve adeta dilleri bağlanmış şekilde bu birlikteliği izleyeceklerdir.

Kemik büyüsünde “tekrardan defin” işlemi

Üstüne adlar yazılmış kemik parçası aşık ettirilecek kişinin yaşamış olduğu yere yakın bir bölgede toprağa yok olacaktır. Bu aşamaya “tekrardan defin” adı verilir. Bundan dolayı ölüye ilişik kemikler gene bir ölü gömer şeklinde toprağa gömülmektedir.

Burada anlatılan “sevgilinin yaşamış olduğu yere yakın” ifadesi aslına bakarsak oldukca geniş bir alanı kapsamaktadır. Zira eski el yazması kitaplarda “sevgilinin yaşamış olduğu kent”in tamamı “yakın bölge” olarak kabul edilmektedir.

Üstüne yazı yazılmış kemik, gömüldüğü yerde tam 23 gün kalacaktır. Bu 23 günlük süre süresince kemik büyüsü, aşık ettirildiği şahıs etkilemeye devam etmektedir.Sihrin ilk günlerinde şahıs aşık ettirildiği kişiye karşı tüm önyargılarını bir tarafa atar ve ilişki mevzusunda “bir ihtimal” demeye adım atar. İkinci haftanın sonunda ise “bir ihtimal” ifadesi “niçin olmasın ki?” şekline döner ki bu da artık kişinin gönlünün yavaş yavaş kişiye meylettiğini göstermektedir.

 

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Rate this post
Yorum yapın