Limon Büyüsü

 

Bugün sizlere Limon büyüsü hakkında bilinmeyenler neler bu mevzu hakkında bilgiler vereceğiz ;Limon ile meydana getirilen bir büyüdür. Taze limon üstüne minik tılar sağlanak yapılır. Daima iyi talih ve yüksek mevkide yaşam geçirmek için meydana getirilen büyüdür. Eski kahenete gore Mısır Firavun döneminde Firavun soyuna yada saray da yaşayan asillere ilişik bir bebek dünyaya vardığında ömrü hayatında hep talihli, kuvvetli ve varlıklı olması için meydana getirilen büyüdür. Limon üstüne tane tığ sağlanır. Biri sıhhat için, biri güç için, biri talih için biri de zenginlik için tılsımlı sözler söğlenerek işlem yapılır. Sonrasında bu limon saplanan tığları ile birlikte bir kutuya kilitlenir ve toprak altına gömülür. Limon tamamen çürüyüp eriyinceye kadar süre toprak altında bekletilir. Sonrasında kutu toprak altından çıkarılır.

Tığlara yaşam boyu etkili olması için tılsumlı sözleri okunarak o tığlar kullanılarak büyü meydana getirilen kişinin kullanacağı bir kazak, eldiven, çorap vs örülür. Meydana getirilen mateyeli büyü meydana getirilen kişinin kullanımı sağlanır. Tığlar ise akan suya atılır.

Yapılışı oldukça meşakkatli fakat sonucu kati ve kalıcı tesiri olan bir büyüdür. Heralde hususi ustalık gerektiren bir büyü olduğundan usta ellerce hazırlanması tutması için en mühim faktördür. Fakat limon büyüsü yaptıran kişilerin ömürleri süresince talihli, kuvvetli, varlıklı oldukları malum bir gerçektir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Rate this post
Yorum yapın