Sevdiğine Kavuşma Suresi ve Duası

Bir ekip sebeplerden dolayı sevdiğiniz kişiden uzak ayrı kalmış olabilirsiniz. Bu şeklinde durumlarda problemi çözmek adına etkili kavuşma duaları ve değişik yöntemler devreye girebilir. Normal olarak işinin ehli bilir kimseler tarafınca hazırlanan etkili emekler pozitif neticeler vermektedir. Sadece isterseniz siz kendiniz de kavuşma duaları yada suresi okuma yapabilirsiniz. Sevdiğine kavuşmak için yakarma 5 gün okunup tesirini gösteren çok önemli etkili dualardan biridir. Aşık etme ve bağlama dualarının aksine lafızlarla ya da esmalarla yapılmaz. Her gün değişik bir Kuran suresinin değişik sayıda okunması ile uygulanır. Yakarma ile ilgilenen ulema alimleri bu yakarma yardımıyla sevdiğine kavuşan oldukca sayıda insanoğlunun rivayetini nakletmişlerdir. Yüzyıllardır en fazla okunan ve tesirlerine bizzat tanık olunan bir yakarma olarak kabul görmüştür. Eski el yazması eserlerde sıkça geçmesine karşın son dönem yakarma kitaplarında geçmemektedir. Daha oldukca sözlü olarak kuşaktan kuşağa aktarılmaktadır.

Sabah namazını müteakiben 4 rekat nafile namazı kılınır. Namazdan sonrasında duanın ilk günü olması hasebiyle mukaddime okunması mümkün. Mukaddime, giriş manasına gelir ve duanın niyet kısmıdır. Duanın niyet kısmı şu biçimdedir: “Ya Vedud, sevilmeye layık varlıkların en yücesi sensin. Bizim gönüllerimize acıma ve sevgi hislerini koyan da sensin. Sen hakim olansın, sen kadir olansın. Sen dilimizle söylediklerimizi de kalbimizde sakladıklarımızı da bilirsin. Ya Rabbim, gönlümdeki sevdadan da asla şüphesiz ki haberdarsın. Onu bana hayırlara vesile olacak bir eş kıl. Bizlere tertemiz nesiller bahşet. Sen duaları hakkıyla işitensin. Rahman ve Rahim olan sensin. Amin” Bu mukaddimeden sonrasında Cuma suresi art arda 4 kez okunması mümkün. Kısaca cuma sabahı duaya Cuma suresi ile başlanmıştır ve duanın kalan günleri kadar sure okunmaktadır ki öteki günler de cumanın hayrı nispetinde hayırlı olacaklardır.

Sevdiğine Kavuşma Suresi ve DuasıPin

Bundan önceki yazımız olan Sevdiğim Adama Kavuşma Duası başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Rate this post
Yorum yapın

Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Duası Aşk Duası Aşk Büyüsü Aşık Etme Duası