Sıkıntıları Gidermek için Yapılan Dua

Dert ve sıkıntılar bir çok süre peşimizi bırakmaz. Bu şeklinde iç sıkıntılarını ortadan kaldırmak amaçlı meydana getirilen dualardır. Sıkıntıdan kurtulmak için sebeplere yapışmak gerekir. “Emek vermeden yakarış eden, silahsız muharebeye giden gibidir“hadis-i şerifi de sebeplere yapışmayı emretmektedir. Kur’an-ı kerimde mealen, “Her zorluğun bir kolaylığı vardır” buyruluyor. Sıkıntıdan kurtulmanın da çaresi vardır. Asla boş zaman geçirmemeli, kendine yararlı bir meşgale bulmalıdır. Sabır kurtuluşun anahtarıdır sözüne uymalı, çalışıp sabrederek bir çıkış yolu aramalıdır.

Psikolog doktorlar, sıkıntının başlıca çaresinin meşgale bulunduğunu söylüyorlar. Kendinize sevmiş olarak yapacağınız işler bulursanız, rahatlarsınız. Ek olarak içsel yönden, bazı dualar okumanız da faydalıdır.

Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

“Her gün sabah akşam yedi kere, “Hasbiyallahü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabb-ül arşil azim” okuyan, dünya ve ahiret sıkıntısından kurtulur.

“La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadır. Bunların en hafifi sıkıntıdır. “
Aşk bağlama muhabbet sevgi geri getirme kısmet evlilik ve öteki mevzularla ilgili sorunlarınızı 05449174917 arayabilir ya da whatsapp’tan yazabilirsiniz.

YouTube video

Bundan önceki yazımız olan Dert ve Sıkıntılardan Kurtulma Duası başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Rate this post
Yorum yapın

Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Duası Aşk Duası Aşk Büyüsü Aşık Etme Duası