Tuz büyüsü

Tuz büyüsü iyi mi yapılır tuz büyüsü nedir bu mevzuda sizlere mühim bilgiler aktaracağız ; Tuz büyüsü Kafkaslar bölgesinden gelen bir büyüdür. Kafkas bölgesi birçok inancın ve ritüelin bulunmuş olduğu oldukça karışık bir bölgedir. Tuz büyüsüne şor büyüsü de denilmektedir. Şimal Azerbaycan’da en yaygın olarak meydana getirilen büyüdür.Tuz büyüsünün ayrıcalığı öteki aşk büyülerinden oldukça daha süratli tesir etmesi ve geçici aşklar yerine uzun ömürlü aşklar yaşatmasıdır.

Tuz büyüsü yapılacak kişiyi temsilen bir bebeğin meydana getirilen büyüdür.  Tuz büyüsünde ilk olarak hanım yada erkeği temsil eden bezden bir bebek yapılır. Büyü bayana yapılacaksa beyaz kumaştan, adama yapılacaksa kırmızı kumaştan yapılmalıdır. Kullanılacak olunan renk sihrin tesirinin yüzde yüz etkili olması için bu renkler haricinde renkler kullanılmamalıdır.

Tuz büyüsünde en mühim olan detay bebeğin içine tuz yerleştirme uygulamasıdır. Tuz ufak poşete konarak bebeğin karnına yerleştirilir. Bebeğin karnına konulmuş olan tuz kişinin kalbini sembol etmektedir. Tuz bebeğin karnına yerleştirdikten sonrasında bebeğin içi pamuk ile doldurulur. Hemen sonra bebek dikilerek kapatılır.

Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan husus bebeğin sırtı açılıp dikilmelidir. Kalbe giden yol önden ve doğru olan yol olmamaktadır. Sırttan kalbe gidilir ve sihrin mantığına uygun olan budur. Bebek yapıldıktan ve tuz yerleştirildikten sonrasında dolaştırma aşaması yapılmaktadır. Tuz büyüsü meydana getirilen kişinin evinde yada iş yerinde büyüyü icra eden şahıs bebek yanındayken bir süre gezdirilmelidir.

Tuz büyüsü 14. günün gecesinde bebek akarsuya bırakılmalıdır.

Bebeğin içine konulacak tuza koymadan ilkin ise okunacak dualar şunlardır:

Ilk olarak aşık edilmek istenen kişinin adı ve soyadı anne adı ile birlikte sufle edilmeli ve tız suda eriyinceye kadar bana bağlanması, bağının yaşam boyu sürecek şekilde olması diye arzu tutulur.Bir avuç iri tuz üstüne 89 fatiha ve 89 kez Fe lemmâ elkav kale musa ma citüm bihis sihr innellahe se yubtilu-hu innellahe la yuslihu amelel müfsidin ayeti, 89  kez ihlas, 89 kez felak ve 89 kez nas sureleri, 89 kez salavatı şerife okunmalıdır.

Tuz büyüsü bir yaşam sır olarak kalmalı ve asla hiç kimseye söylenmemelidir.

 

 

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Rate this post
Yorum yapın

Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Büyüsü Bağlama Duası Aşk Duası Aşk Büyüsü Aşık Etme Duası