Vefk Nedir?

Vefk Nedir?Pin

Vefk Nedir? vefk; her birine rakamsal kıymet verilmiş arap harflerinden oluşan, ebced hesabı ile oluşturulan, görünümü ve yazımı bakımından muskaya benzesede muskadan daha uğraş gerektiren uygulama yöntemidir. Vefk yazarken kullanacağınız malzemeler özeldir. Vefk; kağıdını katlamasından korunmasına kadar uzmanlık gerektirecek bir işlemdir.

 

Vefk büyümüdür diye merak ediyorsanız, vefk büyü değildir. Vefkin yazılma amaçları da muhabbet, aşk, sevgi, evlilik olabileceği benzer biçimde soğutma, ayrılık, uzaklaştırma olabilir.

Error: Contact biçim not found.

Vefk Nedir?

Vefk, Osmanlı döneminden gelen ve günümüzde de hala bazı kişiler tarafınca kullanılan mistik bir uygulamadır. Adeta bir tılsım yada büyü olarak da adlandırılabilir. Vefkler, eski dönemlerden bu yana çeşitli amaçlarla kullanılmıştır. Bilhassa kişilerin hayatlarına pozitif etkisinde bırakır yapması amaçlanır. Vefklerin kullanımı çoğu zaman kişinin istekleri, gereksinimleri yada problemlerine hususi olarak hazırlanan yazılı ve sembollerden oluşan bir yapıya haizdir.

Vefkler çoğu zaman kişinin adı, annesinin adı ve doğum zamanı benzer biçimde bilgilerle bireysel olarak hazırlanmış olur. Bu bilgiler kullanılarak oluşturulan sembollerin, kişinin enerjisiyle etkileşime geçmiş olduğu düşünülür. Vefkler, hem de numeroloji ve astroloji benzer biçimde değişik mistik bilimlerden de etkilenerek hazırlanmış olur. Bu sebeple, vefklerin tesirleri kişiden kişiye farklılık izah edebilir.

Vefklerin kullanım amacı da oldukça çeşitlidir. Birçok şahıs, vefkler vasıtasıyla sıhhat, aşk, iş yada maddi sıkıntılar benzer biçimde mevzuları düzeltmeye yada iyileştirmeye çalışır. Sadece vefkler, hepimiz tarafınca kullanılabilecek bir yöntem değildir. Vefklerin hazırlanması ve kullanımı mevzusunda tecrübeli kişiler tarafınca lüzumlu informasyon ve deneyime haiz olmak önemlidir.

Bu makaleyle ilgili geri bildirim gönderin.

Rate this post
Yorum yapın