VEFK NEDİR?

Vefk nedir sorusu bilhassa son 10 yıl içinde sık sık gündeme gelmekte ve hepimiz tarafınca merak edilmektedir. Vefk, kelime anlamıyla tevafuk olarak çevrilir. Bir öteki manası ise uyum’dur. Fakat genel olarak anlatmak gerekirse vefk için; Tılsımlı Kareler de denebilmektedir. Bazı sorun ve sorunları çözmek için başvuran kişiler ana adı ve kendi adı, doğduğu gün benzer biçimde bilgilerle vefk yapıtrabilmektedir. Kişiye hususi vefk yapılmaktadır. Şahıs, kendisi için vefk yaptırabildiği benzer biçimde bir başkası için de vefk yaptırabilir. Gene aynı bilgilerin elde edilmesiyle birlikte kinin yakını için ya da sevilmiş olduğu bir şahıs için vefk yaptırabilmesi mümkündür.

Vefk, yukarıdan aşağıya ya da sağdan sola meydana getirilen bir işlemdir. Bununla birlikte bir köşeden herhangi bir köşeye olacak halde de uygulanabilir.

Tesirli Yakarma anlamına da gelen vefk, oldukca çeşitliliğe haizdir. Fazlaca çeşitli olmasının getirmiş olduğu avantajla beraber sağlayabileceği imkanlar ve edeceği hizmetler de artar. Genel olarak bakıldığında vefkin kullanım amacı; aşık olunan kişiyi kendine aşık etme, kişiyi kendine bağlama, küslüklerin giderilmesi, ayrılıkların düzelmesi, tekrardan beraberlik yaşamak için kullanılır. Vefkin bazı çeşitlerinde evlilik ya da kişiyi kendinden uzaklaştırmak için kullanıldığı da bilinir. Arzu dileyip vefk yaptıracak olan şahıs, vefk için ad-soyad ve goğum gününü tam olarak bilmeleri, bunlara ek olarak doğum yeri ve ana adlarını da bilmelidir. Bilgilerde eksiklikler olduğu durumlarda; kişilerin suratlarının net bir halde belli olduğu fotoğraflarla da yapılabilen bir uygulamadır. Genel anlamda vefklerin tutma oranları yüksektir. Fakat bazı durumlarda da değişebilir. %100 tutma garantisi bulunmamaktadır. Tutma oranı için %80 denebilir.

Vefk Iyi mi Korunur?

Vefk iyi mi korunur da oldukca şahıs tarafınca dört gözle beklenen bir mevzudur. Vefk uygulaması yapıldıktan sonrasında, duanın etki edilmesini istenen kişiye ulaştırılması gerekir. Ulaştırılan şahıs bu rahmani muskayı kendi üstünde taşır ve belli başlı bazı duaları okur. Bu duların okunması ihtiyaç duyulan süre dilimleri; sabah ezanı ve yatsı ezanı içinde geçen sürelerdir.

Vefk, rahmani bir muska olduğundan üstünde taşıyan kişinin kesinlikle alkol kullanmaması gerekir. Eğer vefk ile korunan şahıs, içinde alkol barındıran bir ilaç kullanmak zorunda ise kesinlikle dikkatli olmalıdır.

Bununla birlikte vefk kullanan kişinin, bu muskayı yere düşürmemesi  ve bel hizasını geçmeyecek bir halde koruması gerekmektedir. Vefkin zarar görmemesi, asla açılmaması ve suya değmemesi gerekmektedir. Bu biçim hadiseler yaşandığında vefk tesirini kaybedebilmektedir.

Vefk kaybedilirse ya da vefk taşınırken okunacak dualar unutulursa oluşacak problemler oldukca büyük değildir fakat uygulanan vefkin tesirini azaltacaktır. Bu benzer biçimde durumlarda vefkin tutma oranı düşebilmektedir.

Bayanlar, regl dönemlerinde vefk taşımamalı ve vefk için okunması ihtiyaç duyulan duaları okumamalıdırlar. Regl süreci bitiminde kaldıkları yerden devam etmelerindeherhangi bir sakınca yoktur.

Vefk Yaptırmak Günah mıdır?

Vefk, sayılar ve harflerle meydana getirilen kişiye hususi yakarma çeşididir. Çoğunlukla tercih edilmekte ve yüzyıllardan beri yaptırılmaktadır. Vefk, rahmani bir uygulama olarak ifade edildiğinden kaynaklı günah olduğuna dair bir ifade bulunmamaktadır. Şifa ve koruma gücü için yaptırılan vefkler, bazı durumlarda zaman içinde tesirini kaybetse de bir çok muskadan daha nitelikli bir halde yarar dağlamaktadır. Bu sebeplerden kaynaklı yaptırılan vefkler herhangi bir günah olarak sayılmamaktadır.

Tüm ilimlere hakim kişiler tarafınca yapılması ihtiyaç duyulan vefk rahmani muska uygulamasını yaptırmadan ilkin güvenilir bir medyum hoca bulmak gerekir. %100 güvenebileceğiniz medyum hocamızla sitemiz üzerimizden kontakt kurarak hocamızın ilminden nasiplenebilirsiniz. Kendinizi korumak ve şifai kaynaklardan faydalanabilmek için, ilim irfan sahibi medyum hocamız sizler için lüzumlu vefkleri hazırlayarak amacına uygun bir koruma kalkanı hazırlamaktadır.

Rate this post
Yorum yapın